Listina dlužníků

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Listina dlužníků

Příspěvekod tsasenka » stř 06. bře 2013 13:06:14

Po mé špatné zkušenosti s jednou odběratelkou mě napadlo, jestli existuje nějaká listina dlužníků, kteří nezaplatili za fialky. Nebylo by od věci, varovat ostatní. Co myslíte?

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod picris » stř 06. bře 2013 13:09:42

Přijde mi to zbytečné. Jak jsme ti radili, zasílej až po zaplacení na účet předem, je to nejjistější. Pokud zájemce fialky chce, nemá s tím problém.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod Miška » stř 06. bře 2013 13:23:22

Také si myslím, že je to celkem zbytečné. Příště si to od tebe může objednat pod jiným jménem nebo přes kamarádku a jsi tam, kde jsi byla. Vyžaduj platbu předem na účet nebo složenkou. U "domácích" fialek se jedná obvykle o pár desítek korun + poštovné, takže kdo je opravdu chce, tak zaplatí předem i přes to riziko, že mu je nemusí prodejce zaslat. Na dobírku raději také neposílej - dotyčná si to může rozmyslet, zásilku nepřevezme, ty přijdeš o 90 Kč na poštovném a lístky můžeš vyhodit.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod janli » stř 06. bře 2013 16:09:15

Souhlas. Jedině převodem na účet předem, nebo složenkou.

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod cirrhus » stř 06. bře 2013 17:09:30

A úplně ideální je Aukro nebo eBay. ;)

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod janli » stř 06. bře 2013 17:48:05

No jo, Pepíno, ale když chce něco paní Nováková z Horní Dolní, tak to přece nepoženu přes Aukro, nedej bože eBay. Zájemci se obracejí rovnou na mě mailem. :8678:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod HankaP » stř 06. bře 2013 18:30:25

Ideál neexistuje... :-)

Zase platíš poplatky z prodaného, a v principu jsme zpátky na tom, co jsme tady řekli: zaplatí, pak pošleš...

Z druhé strany - pro kupujícího - taky ochrana není 100%:

1. Na eBayi jsem jednou vydražila LED světla na pěstování, ale Číňan spustil, že se mu to nevyplatí, že drahá doprava - to si měl přece zjistit, než to tam zadal...? - nějakou dobu jsme se dohadovali e-mailem, zkoušel různé finty: ať mu dám nějakou jinou adresu, třeba do Německa (???), ža tam to není tak drahé jako k nám; pak že by mi mohl poslat nějaká repasovaná, ne nová... Tak jsem otevřela spor, že chci transakci ukončit, protože odmítá poslat - tam jsem pracně všechno znovu vypsala, nějakou dobu jsme si dopisovali tam, pak on přestal reagovat. Tak jsem požádala eBay/PayPal o vrácení peněz - rozhodli v můj prospěch, peníze mi vrátili (byly to 2 tisíce, takže mi spadl kámen ze srdce - Číňanovi už jsem nevěřila, stejně by poslal kdovíco, pokud by poslal). Jenže Číňan obratem otevřel spor proti mně kvůli "nezaplacení" - a co byste řek? Já dostala "černý puntík" a udělali na mě bububu, že by mě taky mohli vyškrtnout... !?!
Číňanovi zanedlouho účet zrušili, protože dostal od dalších lidí minusy...

2. Na Aukru si dcera našla monitor, já ho vydražila, zaplatila, skorozeť (ajťák) pro něj dojel - dědek mu ho donesl před barák, takže ani nevyzkoušel, doma jsme ho zapli a prd, černo. Tak jsme si zase dopisovali s dědkem - prý prodává všechno funkční blablabla a kdoví, jestli ho cestou nepoškodil ten pán, co ho vyzvedával (opakuju: ajťák! ;-), a nehodlá se o tom bavit. Tak zase spor, zase další dohadování, nic nového, pak jsem musela Aukru doložit nefunkčnost - tak dcera natočila video, že po zapnutí nic, černo, to jsem jim poslala - a oni řekli dobrá, tak to nahlaste na policii, pošlete protokol a my pak vrátíme peníze. No tak na to už jsem se vybodla, na policii jsem nešla - už tak mě to stálo času víc než dost. Bylo to asi pět stovek... :-(
Dědkovi teda aspoň zrušili účet. :-/
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod picris » stř 06. bře 2013 18:34:32

Na eBayi jsem nikdy neobchodovala. Aukro už nechci ani vidět, mám obdodné zkušenosti jako Hanka.

miroslav
Příspěvky: 926
Registrován: ned 24. úno 2013 16:55:03
Bydliště: Sedlec, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod miroslav » stř 06. bře 2013 18:44:02

Letos je to dobré, na Aukru vše v pohodě, ani jeden zádrhel z těch cca 10 lidí.

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod picris » stř 06. bře 2013 18:47:28

Problém je právě v tom, že z těch třeba 10 je jeden zmetek a Aukro s tím nic nedělá, jediné, co umí, zrušit účet a vymáhat prachy ze slušných lidí.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Listina dlužníků

Příspěvekod Babetta » stř 06. bře 2013 22:18:29

S Aukrem mám jen dobrou zkušenost. Kupovala jsem jen drobnosti. Nikdy bych nešla do zboží za vyšší ceny. Mám raději kamenné obchody někde poblíž. Když se něco pokazí, vyreklamováno je hned. Jen ti naši výrobci to mají asi dobře spočítané. Pračka se odporoučela myslím měsíc po záruce.