...ze saintpaulia.wbs.cz

(jen pro čtení)
Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod jandab » ned 18. lis 2007 23:31:30

Otylko klávesnica mi nechce písať "iks"

Otylka nereg.

Re: ...

Příspěvekod Otylka nereg. » pon 19. lis 2007 19:28:00

Jando určitě vyměníme lístečky.Optimar mám víc ale jsou ještě malé.

marie nereg.

Re: ...

Příspěvekod marie nereg. » stř 05. pro 2007 11:25:11

pěstuji fialky už aspon 20 let ale ted se mi stalo že u modrých druhů se začaly svinovat listy jako by trpěly nedostatkem vody. Stojí na okně a na noc zatahuju závěs takže jsou odříznuty od tepla pokoje, nemůže to být zimou? nevíte čím by to mohlo býT

monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod monika nereg. » pát 07. pro 2007 22:55:52

Marie, a na okně máš jen modré? Může to být chlad, mohl to být průvan. Ale pokud máš vedle sebe různé barvy a je to jen na modrých, tak by to byl nesmysl. Náchylné jsou všechny stejně na chlad.

monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod monika nereg. » pát 07. pro 2007 22:58:07

a kterým směrem se listy svinují?
Kroutí se směrem dolů nebo jako by se zavíraly do středu?

tom nereg.

Re: ...

Příspěvekod tom nereg. » pát 28. pro 2007 21:52:42

Dobrý den, rád bych se zeptal, kde prosím vás bydlí ta Anna Jarošová, co vlastní tyto rostliny (Alamo Flame, Alois), děkuji. Na shledanou.

Uživatelský avatar
Iveta-Lenka33
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:29:38
Bydliště: Mirošov

Re: ...

Příspěvekod Iveta-Lenka33 » sob 29. pro 2007 16:34:47

Tom : Pokud máte o tyto rostlinky zájem, napište jí přímo do vzkazníku na její webové stránky, které jsou uvedeny zde v sekci "odkazy".

marie nereg.

Re: ...

Příspěvekod marie nereg. » sob 05. led 2008 19:59:57

svinují se dovnitř a hlavně ty modré, slyšela jsem že se má dát hřebík do květináče v receptáři a tak jsem to zkusila a kupodivu v květináči s modtými fialkami hlavička zrezavěla a v ostatních ne. asi budou přelité

Otylka nereg.

Re: ...

Příspěvekod Otylka nereg. » ned 06. led 2008 17:30:49

Marie,na ten hřebík nevěřím a vlhkost v květináči skouším zapíchnutou špejlí.Vždy s úspěchem.Fialky zalévám spodem a po hodině sliji vodu z misek,vydrží spíše sucho než přemočení.
Taky průvan jim škodí,občas je dobré dát do oken polštáře a průvan se zvedne nad fialky a nefouká přímo na ně.Místo hřebíku použijte hnojivo.Divím se že to televize vysílá.Ať se vám zadaří.

Iveta nereg.

Re: ...

Příspěvekod Iveta nereg. » čtv 14. úno 2008 7:39:13

Dobrý den, měla bych dotaz kdy a kde se budou konat výstavy nebo burzy afrických fialek nebo je to jen pro legitimované??? Ráda bych takovou výstavu nebo burzu navštívila a doplnila si svou sbírku, ikdyž nejsem členem. Děkuji za odpověď

MILAN nereg.

Re: ...

Příspěvekod MILAN nereg. » čtv 14. úno 2008 17:55:10

milan jsem pěstitel fialek a mám 100 druhů
moje ajsko.je 422943036 napište mi něco. DĚKUJI.

MILAN nereg.

Re: ...

Příspěvekod MILAN nereg. » čtv 14. úno 2008 17:59:24

MILAN PĚSTUJI FIALKY 3ROKY

Uživatelský avatar
Esticka
Příspěvky: 68
Registrován: stř 10. bře 2010 7:15:22
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy

Re: ...

Příspěvekod Esticka » pát 15. úno 2008 15:18:14

Dobrý den Iveto. Nejbližší veřejné setkání, které se uskuteční bude 19.4. v Praze. V nejbližších dnech určitě najdeš na našich stránkách aktuální informace.

Uživatelský avatar
Esticka
Příspěvky: 68
Registrován: stř 10. bře 2010 7:15:22
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy

Re: ...

Příspěvekod Esticka » pát 15. úno 2008 15:22:03

Milane, nevím, jestli některá z děvčat bude mít čas povídat si s Váma přes ICQ. V každém případě zde najdete hodně důležitých informací co se týče fialek. Pokud byste si chtěl s námi povídat, občas se "scházíme" na Livingu v sekci Arfické fialky (jak taky jinak, že :-))

Iveta nereg.

Re: ...

Příspěvekod Iveta nereg. » čtv 28. úno 2008 7:51:45

Milá estičko, uplynulo už pár dnů, co jsem tady psala svůj dotaz ohledně termínu nějaké výstavy/burzy, ale bohužel jsem žádné podrobnější informace (přesné místo konání, atd...) nenašla ani v rubrice burzy, ani ve veřejných setkáních, ani ve výstavách, ani v aktualitách. Všude je jen uvedeno, co BYLO, ale nikde nejsou informace o tom co se chystá a BUDE, což by byla velmi přínosná iformace nejen pro mě, ale i pro všechny návštěvníky těchto stránek. Možná jsem jen tuto informaci přehlédla, jestli ano, tak bych prosila o "navigaci". Jestli ještě nejsou přesné informace stanoveny, tak to zajisté chápu a omlouvám se za svoji "otravnost". Ještě bych se chtěla zeptat jakým způsobem se dá získat na těchto stránkách uvedený Zpravodaj. Přeji hezký den a předem děkuji za poskytnutí informací

Monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod Monika nereg. » čtv 28. úno 2008 13:43:33

Iveto, do 19.4. je času dost. Jistě to děvčata dají info včas, předopokládám, že jako vždy bude na titulní straně. Pro veřejnost byl vždy vstup až po obědě.

Uživatelský avatar
Esticka
Příspěvky: 68
Registrován: stř 10. bře 2010 7:15:22
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy

Re: ...

Příspěvekod Esticka » čtv 28. úno 2008 13:52:27

Iveto, místo konání je Praha 6, přesnější informace budou včas na naší titulce. Co se týče Zpravodaje, většinou je k mání právě na našich setkáních a výstavách, nevím, jak je to s dotiskem starších čísel, nemám momentálně aktuální informaci od děvčat, ale myslím, že se již připravuje další číslo.Jsme rádi, že i ty jsi zavítala na naše stránky a prosíme o shovívatost...všichni chodíme do práce, věnujeme se dětem, rodině, takže ne vždy zbývá čas na tyto stránky. Přeji ti hezký den. Ester

Iveta nereg.

Re: ...

Příspěvekod Iveta nereg. » pát 29. úno 2008 6:06:15

jsem moc ráda a děkuji, že jste si našli chvilku času a uveřejnili tyto informace, chápu, že máte hodně práce, a proto se omlouvám, že jsem vás tak uháněla Přeji hezký den a těším se na setkání v Praze

Monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod Monika nereg. » sob 29. bře 2008 11:29:15

Dobrý den všem milovníkům fialek. Zakládám si znovu novou sbírku několika set druhů Afrických fialek. Vzniklé přebytky odprodám za VELMI NÍZKÉ CENY. Správnost odrůdy, žádné záměny a výmysli. Na e-mailu: monika.vodrazkova@seznam.cz napíši podrobnější informace. Děkuji a přeji krásný den.

Nina nereg.

Re: ...

Příspěvekod Nina nereg. » stř 09. dub 2008 13:37:01

Dobrý den,
já i moje babička jsme vášnivé amatérské pěstitelky fialek. neznáme ani druhy, které máme , vybíráme spíš podle toho , jak se nám líbí květy. Ráda bych ji vzala na Vaši výstavu, nicméně babi velmi špatně chodí, tak se chci zeptat jaký je přístup do jidelny, kde se výstava koná (cca počet schodů). Díky moc za odpověď a hodne pěstitelských úspěchů