...ze saintpaulia.wbs.cz

(jen pro čtení)
Nina nereg.

Re: ...

Příspěvekod Nina nereg. » čtv 03. črc 2008 10:00:24

Dobrý den, mám prosbu, na jarní burze jsem k zakoupeným rostlinkám dostala jednu jako bonus s překvapením. Překvapení vykvetlo a potřebovala bych poradit s přesným pojmenováním. Srovnala jsem ji s fotogalerií a mám podezření, co by to mohlo být, ale nemám jistotu. našel by se někdo, kdo by mi po mejlu poradil s identifikací? Díky moc a hezký den ninkamusilova@seznam.cz

aika nereg.

Re: ...

Příspěvekod aika nereg. » čtv 03. črc 2008 12:11:37

Týna: Mě místo Sumithionu doporučili Reldan 40EC, je taky na savé a žravé škůdce, jen tam přímo nejsou vyjmenovaní roztočíci. prý se používá jako náhrada za sumithion. Jinak starší postřik Sumithionu už nemusí tak fungovat jako postřik nový ( s věkem ztrácí účinnost)

aika nereg.

Re: ...

Příspěvekod aika nereg. » pát 04. črc 2008 7:12:40

Týna: Přímo v Agrobio mi doporučili použít místo Sumithionu Talstar, ale zkušenosti s účinností na roztočíka nemají. přímo na něj se prý v současné době nic nevyrábí

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » pát 04. črc 2008 7:22:51

Nino, asi se budeš muset smířit s tím,že máš bezejmenku. Jak si se mohla dočíst fialek je ohromné množství, na sto procent to nedokáže asi určit nikdo.

Romana nereg.

Re: ...

Příspěvekod Romana nereg. » pát 04. črc 2008 8:10:47

Dobrý den,fialky jsem pěstovala celá léta, ale vzhledem k vážné rodinné situaci nebyl na ně čas a nezbyla mi ani jediná. Chtěla bych začít znovu a chtěla bych se touto cestou dotázat na možnost získání některých kultivarů. Můj e-mail je romana.drchotova@seznam.cz (Alamo red, Beach comber,Tomahawk, Crimson Ice,Ráchel,Ruffled skies,Chees,Dool festival,Winter olympic,Alois,Betty,Peticoal promenade sport,Irish flirt,Valesa Rosarot,Rhapsodie Cora). Děkuji

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » pát 04. črc 2008 12:17:26

Romano, nejlépe je napsat přímo členům. Kontakty najdete v odkazech, jsou to členové, kteří mají své internetové stránky.

Týna nereg.

Re: ...

Příspěvekod Týna nereg. » pát 04. črc 2008 20:03:43

Aika: děkuji poptám se u nás a snad ten přípravek zabere..problém je, že všude kde jsem se ptala, mi řekli že na roztočíka neexistuje v tuhle dobu vůbec nic,protože ostatní postřiky nejsou na něj účinné..

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod jandab » sob 05. črc 2008 10:51:24

Tíno,proti roztočcom,je dobrá zbraň dravé roztoče,ktoré ich požierajú,alebo Biool,Vektafid, alebo výťažok z koreňa kožnatca-Derris

Týna nereg.

Re: ...

Příspěvekod Týna nereg. » sob 05. črc 2008 11:47:17

děkuji všem za rady,vyzkouším napíšu jak to dopadlo..stejně už jsem dvě vyhodila,ale skoro jsem u toho teda brečela

zdenka nereg.

Re: ...

Příspěvekod zdenka nereg. » čtv 04. zář 2008 13:44:51

Zdravim,zasychaji mi jeste nevykvetla poupata,proooccccc?

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » pát 05. zář 2008 9:13:30

Pokud zasychají jen poupata a nedeformují se listy. První pomoc je zvýšit vlhkost vzduchu!

Mona nereg.

Re: ...

Příspěvekod Mona nereg. » pát 12. zář 2008 16:49:06

Dobrý, krásný den všem ,
prodám achimenesy a listové řízky streptocarpů. Více na e-mailu: monika.vodrazkova@seznam.cz
S přátelským pozdravem Mona

Silvie nereg.

Re: ...

Příspěvekod Silvie nereg. » pon 06. říj 2008 17:00:45

dobrý den, dneska jsem slyšela, že na fialky muže být někdo alergický.Mám dceru je alergická na kvetoucí plevel, muže tedy mít fialky v pokojíčku?děkuji

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod jandab » úte 07. říj 2008 7:38:41

Ahoj,ja mám tiež dvojčatá alergikov na pele,perie,mačky roztoče....a v izbe majú plný parapet akurát fialečiek,zatiaľ som si nevšimla že by im to vadilo a stále sú nejaké z nich rozkvitnuté.

Uživatelský avatar
ludka1
Příspěvky: 626
Registrován: úte 23. bře 2010 15:02:01

Re: ...

Příspěvekod ludka1 » úte 07. říj 2008 8:56:35

Ja som mala dlhé roky alergiu na rukách, nemohla som prať v Tixe,chodila som si kupovať BIP do Maďarska, umývať riad s Jarou,ale len v rukaviciach, ruky som si mohla umývať len s detským mydlom aj to určitej značky, ale od fialiek som nikdy nič nemala, hoci ich už mám dlhé roky a vždy som ich mala minimálne 20. To viem, že sú niektoré kvety, ktoré majú chlpaté listy aj stonky, ale tie vypúšťajú takú zvláštnú šťavu a tie vyvolávajú alergiu o tom som veľmi veľa čítala, ale o fialkách teraz počujem prvý krát. Treba skúsiť, si potrieť ruky, či sa vytvoria pluzgieriky.

Silvie nereg.

Re: ...

Příspěvekod Silvie nereg. » stř 08. říj 2008 20:59:37

děkuji za rady,zatím opravdu žádný problém v noci není,takže fialky asi nejsou alergeny!!sláva!!

Dana nereg.

Re: ...

Příspěvekod Dana nereg. » pát 12. pro 2008 11:58:02

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda jsou fialky jedovaté při požití, vzhledem k tomu, že mám malé dítě.
Děkuji za odpověď.

mikina nereg.

Re: ...

Příspěvekod mikina nereg. » sob 13. pro 2008 14:41:58

Dano, nejsou. Jedno mé dítě už je taky "koštovalo" a je v pohodě. Dokonce fialky zkoušel pojídat i známý, teda ze srandy, že jich mám tolik a nic se mu nestalo.

bulba nereg.

Re: ...

Příspěvekod bulba nereg. » pon 05. led 2009 16:08:26

ahojte, viete mi poradit predajcov fialiek na Slovensku?

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: ...

Příspěvekod sapho » úte 06. led 2009 19:38:39

odpověď Bulbe:
v odkazech zde jsou naše členky ze SR -J.Bálintová, R.Nagyová, zkuste jim napsat, určitě se nějak dohodnete.
S pozdravem.