...ze saintpaulia.wbs.cz

(jen pro čtení)
SUPERDEDA
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. dub 2010 12:53:04

Re: ...

Příspěvekod SUPERDEDA » stř 01. dub 2009 14:28:18

Renato, prozatím naše akce byly uskutečněny jenom v Praze, Brně,Litoměřicích,Malých Hošticích a v Žirovnici.

EvaV. nereg.

Re: ...

Příspěvekod EvaV. nereg. » pon 27. dub 2009 12:50:37

Dobrý den, mám fialku Ancient Lace v plném květu-mohu si troufnout ji rozsadit?

Uživatelský avatar
Honza
předseda
předseda
Příspěvky: 78
Registrován: stř 10. bře 2010 14:39:07

Re: ...

Příspěvekod Honza » úte 28. dub 2009 13:38:56

Fialku bych v plném květu nerozsazoval i když by dceřiné růžice přesazení nejspíš zvládly. V květináči by se měla ponechávat vždy jedna růžice, ale jejich rozsazení je pro rostlinu přeci jenom větší zásah a než kořeny začnou opět normálně fungovat, květy by zbytečně vadly a rostlinu vysilovaly. Navíc přesazením se mohou křehké květy poškodit. Lépe je nečekat na květy a růžice rozsazovat dříve.

Renata nereg.

Re: ...

Příspěvekod Renata nereg. » ned 17. kvě 2009 0:11:49

dobrý den,potřebovala bych zjistit, jaké barvy jsou: EK-MONA LISA, MARMELADE a ARCH NEBESNOE KRUZHEVO. Moc děkuji a přeji krásný den. Lístečky mám od pana Belo Jamrišky.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » pon 18. kvě 2009 10:46:30

EK-Dzhokonda - EK-Mona Lisa (E. Korshunova)
http://ek-fialki.com/content/view/5/11/ (stránky E. Korshunové)
http://www.senpoliamini.ru/reestr/EKJokondaCF00.jpg (registr ruských sortů na www.senpoliamini.ru)
http://www.ssr.su/catalog/korshunova/e36.shtml (registr ruských sortů na www.ssr.su)

Nebesnoe Kruzhevo (E. Arkhipov)
http://www.senpoliamini.ru/reestr/NebesnoeKruzhevoSCH00.jpg (registr ruských sortů na www.senpoliamini.ru)
http://www.ssr.su/catalog/arhipov/a58.shtml (registr ruských sortů na www.ssr.su)

Marmalade (E. Champion)
http://www.avsa.org/Photographs/MarmaladeLrg.jpg (AVSA)

jajka nereg.

Re: ...

Příspěvekod jajka nereg. » pon 18. kvě 2009 21:59:33

dobrý večer, má fialka má zažloutlé lítky, ač ji zalévám pouze do misky, prosím o radu, čím to je???

Uživatelský avatar
Honza
předseda
předseda
Příspěvky: 78
Registrován: stř 10. bře 2010 14:39:07

Re: ...

Příspěvekod Honza » úte 19. kvě 2009 22:32:12

Myslím, že zálivkou to nebude. Zalévat lze do misky i vrchem (ne však do růžice). Můžete poslat foto na africkefialky@seznam.cz? Podíváme se na to a třeba poznáme více.

Květa nereg.

Re: ...

Příspěvekod Květa nereg. » úte 26. kvě 2009 11:57:12

Dobrý den mám větší problém.ObJEvila jsem škůdce,který se mi letos hojně roznáší po fialkách nevím co je to zač,ale osychají mi květy od okrajů a prohánějí se po nich i listech malincí velmi čilí červíci.Když už zničí květy celá kytka začne svěšovat listy jako by byla přelitá.Poradíte mi prosím.

Jiří nereg.

Re: ...

Příspěvekod Jiří nereg. » čtv 28. kvě 2009 21:46:34

Dobrý den, rád bych věděl jaké případné komplikace hrozí domácím zvířatům při požití af. fialek. Nikde jsem zmínku o tomto případném problému nenašel, poradíte? Děkuji.

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: ...

Příspěvekod sapho » pát 29. kvě 2009 10:26:46

pro Květu
Dobrý den, podívejte se zde do sekce O fialkách, je tam pojednání o škůdcích a chorobách.
Přeji úspěšný boj.

Monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod Monika nereg. » pát 29. kvě 2009 19:35:06

Dobrý den Irenko měla bych lístečky fialek na výměnu mám různé barvičky.

Lenka nereg.

Re: ...

Příspěvekod Lenka nereg. » sob 30. kvě 2009 14:49:53

Dobrý den, naše fialky mají na listech drobné bílé chuchvalce (asi 1,5 mm), mezi kterými jsou zhruba stejně velcí zelení škůdci. Na napadených fialkách uvadají květy, co by to mohlo být a jak s tím bojovat?
Koukala jsem i do sekce \"škůdci a choroby\", ale tohle jsem tam bohužel nenašla. Děkuji

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: ...

Příspěvekod sapho » sob 30. kvě 2009 17:22:56

Pro Lenku
Dobrý den.Bílé chomáčky " vaty" tvoří červci(vlnatka)Pomoci by Vám měl: Applaund 23WP, Mospilan 20 SP.
Zdravím.

Květa nereg.

Re: ...

Příspěvekod Květa nereg. » sob 06. čer 2009 19:51:05

Četla jsem sekci o fialkách škůdci a možná by se to mohlo podobat třásněnce západní,ale použila jsem postřik Karate a na savé a žravé škůdce a vůbec to nezabírá,tak nevím jestli je to opravdu třásněnka nebo jestli neznáte něco účinějšího.Děkuji můžu poslat i foto

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod modrakocka1 » sob 06. čer 2009 20:07:59

Květo ty napadené květy bych určitě otrhala, protože podle toho co píšete to opravdu vypadá na třásněnku a ta se tuším v květech rozmnožuje a vyvíjí.

Pane Jiří myslím, že se zvířatům nic po požití nestane. Kočka mi občas ožere květy a žije.

Květa nereg.

Re: ...

Příspěvekod Květa nereg. » pon 08. čer 2009 21:04:59

Ivanko otrhala jsem všechny květy,ale malinké poupata jsem tam nechala a postříkala je.Tak doufám že to zabere.Každopádně vám děkuji.Podám hlášení jak to dopadlo.

Květa nereg.

Re: ...

Příspěvekod Květa nereg. » pát 12. čer 2009 21:19:58

Zdravím,myslela jsem si že vám budu hlásit dobrou zprávu,ale bohužel.Jakmile nějaký květ vykvete tak jsou na nich znova ty potvory.Nevím jask dlouho na to budu mít nervy,ale asi skončí v popelnici.Taková krásná sbírka to byla a nezbyde mi ani jedna.Vážně jsem zoufala.Chtělo by to agresivnější postřik.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » sob 13. čer 2009 3:33:49

Květo, určitě je potřeba otrhat i poupata - třásněnky se živí právě mladými měkkými pletivy, navíc v poupatech se mohou snadno ukrývat.

Dál je potřeba postřik aplikovat opakovaně (není účinný na vajíčka, takže se i po postřiku vylíhne další generace), na všechny rostliny v okolí, i když na nich nic nenajdeš, a rostlinu musíš postříkat důkladně, celou, i zespodu listů - musí se to prostě dostat všude.
Navíc je nutné ty postřiky střídat, to znamená prostřídat postřiky s různou účinnou látkou, ne jen jinou značku (třásněnky už jsou vůči postřikům dost odolné - když budeš používat stále stejný prostředek, vypěstuješ si pravděpodobně kmeny úplně rezistentní).

Ještě můžeš použít modré lepové desky (tak se to přímo jmenuje - prodávají se běžně v zahradnických potřebách). Jednak ti pomůžou s likvidací tím, že část dospělých třásněnek odchytí, jednak podle nich poznáš, jestlis byla úspěšná. A příště tě na jejich výskyt včas upozorní, dřív než se ti namnoží...

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod modrakocka1 » pon 15. čer 2009 14:31:49

Květo jak píše Hanka. Otrhat a stříkat a střídat. A lepové desky jsou opravdu vynikající. pomohly mi i od molic a to jsou taky mrchy neřádský.

Jinak kdo by měl zájem mám na svých stránkách nabídku přebytků: www.africkefialky-saintpaulia.wbs.cz

Bicková nereg.

Re: ...

Příspěvekod Bicková nereg. » pát 26. čer 2009 17:27:05

Prosím,kde je možné koupit květinu achimenes, v Zahrádkáři byly uvedeny vaše stránky. Pěstuji léta fialovou, netušila jsem, že existuje tolik barev. Děkuji Bicková